اهداف و حمایت ها

خانه > اهداف و حمایت ها

اتصال شرکت‌های دانش‌بنیان به بازار پروژه‌های محرومیت‌زدایی از طریق خیریه‌ها، سمن‌ها و منابع نهادهای دولتی و حاکمیتی مسئول

کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار

توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات‌ شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در راستای عمران، آبادانی و محرومیت‌زدایی

حمایت های زیست بوم علم و فناوری برای آبادیران (معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری)

1- ارائه هزینه غرفه سازی تا 70 درصد به شرکت‌های دانش بنیان توسط صندوق نوآوری و شکوفایی (از طریق ثبت در خواست در سامانه  غزال و تایید و دریافت بعد از نمایشگاه)
2 - ارائه هزینه غرفه سازی تا 50 درصد به شرکت های خلاق توسط ستاد توسعه فناوری های فرهنگی و نرم ( بعد از نمایشگاه از ارسال درخواست به ستاد و عودت بخش مورد حمایت بعد از نمایشگاه)
3-  ارائه یارانه تحقیق و توسعه به شرکت های دارای طرح برتر توسط مرکز توسعه فناوری های راهبردی
4- یارانه بلاعوض خرید از شرکت های حاضر در نمایشگاه تا سقف 100 میلیون تومان

حمایت های بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای آبادیران

1-  ارائه یارانه بلاعوض خرید محصولات شرکت‌های حاضر در نمایشگاه به گروه های جهادی 50 درصد از هزینه ها تا سقف 1 میلیارد ریال
2- ارائه هزینه غرفه‌سازی تا 70 درصد به گروه های جهادی و مردمی تا سقف 300 میلیون ریال (از طریق سامانه گروه‌های جهادی بنیاد احسان و عودت مبلغ حمایتی بعد از برگزاری نمایشگاه)

3- یارانه بلاعوض خرید از شرکت های حاضر در نمایشگاه تا سقف 100 میلیون تومان

حمایت های موسسه تحقیق و توسعه دانشمند بنیاد مستضعفان برای آبادیران

  حوزه فناوری‌های آموزشی، صنایع خلاق و نوآوری های اجتماعی :
1- پرداخت 100 درصد هزینه پروژه به طرح‌‌های تا سقف 1 میلیارد ریال
2- پرداخت 40 درصد هزینه پروژه به طرح‌های 1 تا 3 میلیارد ریال
3- پرداخت 30 در هزینه پروژه به طرح‌های 3 تا 5 میلیارد ریال
•    حوزه فناوری و تکنولوژی حوزه ابزار و صنایع وابسته دانش بنیان :
4- پرداخت 60 درصد هزینه پروژه به طرح‌های تا سقف 3 میلیارد ریال
5- پرداخت 40 درصد هزینه پروژه طرح‌های 3 تا 10 میلیارد ریال
6- پرداخت 25 در هزینه پروژه طرح های 10 تا 30 میلیارد ریال
توضیحات : حمایت‌های فوق برای طرح هایی است که در مناطق هدف بنیاد مستضعفان و یا بصورت عمومی مورد تایید موسسه دانشمند باشد.
•    حمایت از هزینه‌های غرفه سازی
 7- پرداخت ۷۰ درصد هزینه غرفه سازی برای تیم‌ها، شرکت‌ها و گروه‌هایی که در حوزه آموزشی فعالیت می‌کنند و مورد ارزیابی "موسسه آموزشی و پژوهشی سینا" وابسته به موسسه تحقیق و توسعه دانشمند قرار گرفته اند. مجموعه مورد تایید این موسسه بایستی نسبت به پرداخت 30 درصد هزینه غرفه اقدام نمایند. سقف مبلغ حمایت و سهم 70 درصدی بنیاد از هزینه های ساخت غرفه 6 میلیون تومان می‌باشد.
مهم : پرداخت هزینه تمام طرح‌هایی که بصورت عمومی در حداقل ۶ منطقه از مناطق کمتربرخوردار قابلیت بکارگیری داشته باشد و مورد تایید موسسه تحقیق و توسعه دانشمند باشد.

خدمات اسکان :

تسهیلات اسکان 2 نفر از اعضای شرکت‌های غرفه دار برای 4 روز برگزاری نمایشگاه از روز 22 ام (قبل از افتتاحیه جهت چیدمان و امادگی) الی 25 ام خرداد به شرح ذیل در نظر گرفته است.

1- تخفیف 30 درصدی هزینه اقامت در هتل پارسیان انقلاب و هتل پارسیان کوثر
2- اقامت رایگان در مجموعه امام خمینی (ه) لواسان بهمراه ایاب و ذهاب از مصلی و بلعکس

خط اعتباری صندوق نوآوری شکوفایی:

1- تخصیص خط اعتباری به صندوق‌های پژوهش و فناوری منتخب مجموعاً به مبلغ ۵٠ میلیارد تومان برای تأمین مالی طرح‌های شرکتهای دانش بنیان حاضر، در چارچوب ضوابط و قوانین خط اعتباری برای ارائه انواع تسهیلات متناسب با حوزه فناوری های حاضر در نمایشگاه :
مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستایی :  صندوق مواد پیشرفته و انرژی
کشاورزی، دامپروری و شیلات : صندوق کشاورزی
ماشین آلات کوچک مقیاس : صندوق صنعت ماشینسازی
سلامت، بهداشت و توانبخشی : صندوق سلامت تهران
فناوری های نرم و آموزشی : صندوق نوآوری اجتماعی، صندوق صنایع خلاق، صندوق اقتصاد دیجیتال
2- تسهیل و تسریع فرایند اعطای تسهیلات فروش اقساطی (لیزینگ و استصناع) به خریداران محصولات دانش‌بنیان حاضر در نمایشگاه تا سقف ۷٠ درصد مبلغ قرارداد (تا سقف ٢ میلیارد تومان از طریق خط اعتباری فوق و مبالغ بالاتر از مسیر تسهیلات داخلی صندوق یا بانکهای عامل)
3- حمایت بلاعوض ۷٠ درصدی از هزینههای اجاره غرفه و غرفهآرایی در نمایشگاه مذکور تا سقف ٣٠ میلیون تومان به ازای هر شرکت
4- اعطای انواع تسهیلات (سرمایه در گردش، تولید صنعتی و ...) با مبالغ بالاتر از حدود خط اعتباری، از مسیر تسهیلات داخلی صندوق یا بانک‌های همکار امکان‌پذیر است.
5- تأمین مالی مبالغ بالاتر از سقف خط اعتباری مذکور، از طریق تسهیلات اهرمی (بانکی) و داخلی صندوق در چارچوب ضوابط وقوانین مربوطه

حمایت های کمیته امداد امام خمینی (ره) برای آبادیران

1- خرید تجهیزات کاربردی شرکت‌های دانش بنیان:
ارائه تسهیلات ارزان قیمت به منظور خرید تجهیزات فناورانه از شرکت‌های دانش بنیان، فناور و خلاق تا سقف مبلغ 3 میلیارد ریال برای ایجاد مشاغل خرد و خانگی به مجریان طرح‌های اشتغال مورد حمایت راهبران اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) .
2- خرید ماشین آلات ساخت داخل:
ارائه تسهیلات ترجیحی با نرخ 4 درصد برای خرید ماشین آلات ساخت داخل از شرکت های دانش بنیان و فناور مورد تایید معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به مجریان طرح های اشتغال، راهبران شغلی و کارفرمایی معرفی شده از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) تا سقف 90 درصد قیمت محصول با یک سال تنفس
3- ایجاد فرصت‌های شغلی نوآورانه و دانش بنیان:
ارایه بسته‌های تشویقی شامل پرداخت تسهیلات قرض الحسنه )تا سقف 1500 میلیون ریال با بازپرداخت 7 ساله(، حق بیمه سهم کارفرما )تا سقف مبلغ 23 % حداقل دستمزد با مبنای 30 روز کارکرد در ماه به مدت 2 سال( و کمک هزینه دوره آموزشی تخصصی از طرف کمیته امداد امام خمینی (ره) به شرکت های دانش بنیان و خلاق به ازای بکارگیری هر یک از متقاضیان مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) در مشاغل تخصص محور به صورت تمام وقت.
4- توسعه کسب و کار راهبران پیشران :
امکان عقد قرارداد با شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق دارای صلاحیت حرفه‌ای به عنوان راهبران شغلی امداد امام  (ره) و ارایه خدمات حمایتی و پشتیبانی امداد در قالب ارایه تسهیلات پشتیبان به راهبران تا سقف 40 میلیارد ریال، پرداخت هزینه آموزش تخصصی تا سقف 100 میلیون ریال و پرداخت کمک هزینه شرکت در نمایشگاه های محلی و منطق های تا سقف مبلغ 60 میلیون ریال در ازای مشارکت در راه اندازی کسب‌وکارهای کوچک افراد مورد حمایت.
5- حمایت از توسعه طرح‌های محرومیت زدا و نوآوری اجتماعی:
پرداخت تسهیلات ترجیحی تا سقف مبلغ 40 میلیارد ریال به شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور برای حمایت در توسعه طرح‌های حوزه نوآوری اجتماعی ناظر بر حل آسیب های اجتماعی و طرح های محرومیت زدا با قابلیت حل بحران‌های شدید منطقه‌ای.