خبر

خانه > اخبار > ماموریت کمیته امداد توانمندسازی، اشتغال پایدار و درآمد باثبات است
ماموریت کمیته امداد توانمندسازی، اشتغال پایدار و درآمد باثبات است
24 خرداد 1402

ماموریت کمیته امداد توانمندسازی، اشتغال پایدار و درآمد باثبات است

سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در این آیین سخنان خود را با یادی از امام راحل آغاز کرد و گفت: ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و در آن شرایط ایران درگیر مشکلات بسیاری بود اما ۲۲ روز از پیروزی انقلاب نگذشته بود که کمیته امداد از سوی امام تاسیس شد زیرا امام راحل این دغدغه را داشت که محرومیت‌زدایی باید سرلوحه کمیته باشد.

وی افزود: آیا امام که فرمان تاسیس کمیته را دادند منظورشان این بود که سفره‌ای پهن شده که با صدقه‌هایی که جمع‌آوری می‌شود بتوانیم محرومیت‌زدایی کنیم؟ خیر این‌گونه نبوده امام بر این باور بودند که تلاش کنید برای شکوفایی استعدادها و این حرکت‌ها تلاشی برای شکوفایی استعداها در مناطق گوناکون ایران است.

وی افزود: کمک به نیازمندان باید عزتمندانه باشد. ماموریت اکنون کمیته امداد توانمندسازی ایجاد درآمد باثبات است و ما دنبال اشتغال پایدار و درآمد باثبات هستیم که مستلزم فناوری‌ها و محصولات دانش بنیان است.

بختیاری ادامه داد: بیش از ۵۵ درصد تحت پوشش کمیته امداد سرپرست خانوار هستند از شرکت‌های دانش بنیان استمداد می‌طلبیم که اشتغال خانگی ایجاد کنیم. امروز به خودم بالیدم که نهادهای حمایتی در کنار معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان عالمانه برای کمک به محرومان تلاش می‌کنند و حرکت جدیدی را آگاهانه و غیرتمندانه انجام می‌دهند.

لینک کوتاه: