خبر

خانه > اخبار > علم و فناوری فرصت بی‌رقیبی برای اشتغال است
علم و فناوری فرصت بی‌رقیبی برای اشتغال است
24 خرداد 1402

علم و فناوری فرصت بی‌رقیبی برای اشتغال است

محمد مهدوی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) در مورد نقش شرکت های دانش بنیان در ایجاد اشتغال در کشور گفت: فرصتی که علم و فناوری در اختیار توسعه، ایجاد اشتغال  و مهارت آموزی قرار می‌دهد، یک فرصت بدون رقیب است. ناگزیریم برای توسعه و پیشرفت الزاما از ظرفیت علم و فناوری استفاده کنیم؛ البته این توسعه همراه با انتقال و ایجاد ثروت و توسعه اجتماعی و امنیت پایدار است.

دبیر ستاد راهبردی توسعه علوم و فناوری های شناختی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان می‌توانند نقش موثری در محرومیت زدایی مناطق محروم داشته باشند، تصریح کرد: رویکردی که باید در حوزه علم و فناوری داشته باشیم، این است که ببینیم ظرفیت‌های هر بخش از کشور را چگونه می‌توانیم فعال کنیم تا ظرفیت های در اختیار به طور بهینه به خلق ثروت بیانجامد.

وی ادامه داد: بخشی از این ظرفیت ها، ویژگی‌های افراد ساکن در مناطق محروم و فعالیت های ذهنی آنها و همچنین زیر ساخت های آن منطقه‌ است. هر دو مورد با به کار گیری علم و فناوری و دانش محقق می شود.

مهدوی، همکاری نهادهای مختلف با شرکت های دانش بنیان را ضروری دانست و افزود: ما مجموعه‌ای از بردارها داریم که کنار هم می توانند همگرا، همسو و هدفمند باشند.

گفتنی است، نخستین نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) از ۲۳ تا ۲۵ خرداد ماه در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود.

لینک کوتاه: