خبر

خانه > اخبار > در آیین سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از برنامه ملی آبادیران تقدیر شد
تقدیر از آبادیران
25 آبان 1402

در آیین سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی از برنامه ملی آبادیران تقدیر شد

از برنامه ملی آبادیران در آیین سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی برای کمک به تجهیز کتابخانه‌های عمومی کشور به تبلت ویژه نابینایان تقدیر شد.

به گزارش دبیرخانه برنامه ملی آبادیران و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار (آیین سی و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی) صبح امروز چهارشنبه ۲۴ آبان با حضور محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزیر ارشاد، مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از مسئولان کشور در تالار وحدت برگزار شد.

در این مراسم، از جامعه کتابدار، اعم از کتابداران برجسته، انجمن های فرهنگی، کتابخانه‌های موفق و خیرین حقیقی و حقوقی، نهادها و سازمان‌های فعال در تجهیز نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و توسعه خدمات کتابخانه‌ای تقدیر شد.

برنامه ملی آبادیران معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری نیز با توجه به اقدام در زمینه تجهیز کتابخانه‌های عمومی کشور، خصوصا کتابخانه های مناطق کمتر برخوردار با استفاده از محصول دانش بنیان تبلت ویژه نابینایان، مورد تقدیر قرار گرفت.

در نمایشگاه برنامه ملی آبادیران که در خردادماه سال جاری برگزار شد، ۴۰ دستگاه تبلت ویژه نابینایان با مشارکت بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد علوی و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، خریداری و برای استقرار در کتابخانه های مناطق کمتر برخوردار، تحویل نهاد کتابخانه های عمومی کشور شد.

گفتنی است، برنامه ملی «آبادیران» با شعار نوآوری برای آبادانی در دوره چهارم معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان طراحی شده است. این برنامه در راستای مردمی سازی اقتصاد دانش بنیان به دنبال «رفع چالش های مناطق محروم و روستایی»، «ایجاد اشتغال پایدار» و «توسعه زنجیره ارزش ظرفیت‌های بومی مناطق کمتر برخوردار» با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور و سایر ارکان زیست بوم نوآوری و فناوری است.