خبر

خانه > اخبار > حمایت موسسه بنیاد علوی از نمایشگاه «آبادیران»
حمایت موسسه بنیاد علوی از نمایشگاه «آبادیران»
12 اردیبهشت 1402

حمایت موسسه بنیاد علوی از نمایشگاه «آبادیران»

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) تمرکز اصلی بنیاد علوی بر توانمندسازی محرومین با بهره‌گیری از همه تجربیات موفق و کارآمد ملی و بین المللی است و ذیل طرح توسعه الگوی جامع آبادانی و پیشرفت مناطق محروم تلاش می‌کند به صورت جامع و همه جانبه و با «مشارکت» مردم در روند پیشرفت و آبادانی خود، زمینه‌های رشد و توانمندی هموطنان را فراهم آورد.

بنیاد علوی به‌عنوان بازوی محرومیت‌زدایی و مجری طرح‌های فرهنگی، اجتماعی و حمایتی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در حال حاضر در 29 منطقه، استان‌های کرمان (قلعه گنج، زهکلوت)، هرمزگان (بخش احمدی و جزیره لارک)، سیستان و بلوچستان (قصرقند، زهک، حاشیه چابهار)، خراسان رضوی (رشتخوار، حاشیه شهر مشهد)، خراسان جنوبی (درمیان)، خراسان شمالی (مانه و سملقان)، گلستان (مراوه تپه)، آذربایجان غربی (چالدران)، آذربایجان شرقی (چاراویماق)، اردبیل (گرمی)، زنجان (ماهنشان)، کردستان (سروآباد)، ایلام (ملکشاهی، هلیلان)، کرمانشاه (سرپل ذهاب، فیروزآباد)، خوزستان (شادگان)، لرستان (الیگودرز بخش‌های ذلقی و ززوماهرو و بخش شمالی کوهدشت)، کهگیلویه و بویر احمد (لنده، بخش دیشموک)، چهارمحال و بختیاری (اردل بخش میانکوه) و یزد (بهاباد) حاشیه شهر مشهد و چابهار حضور دارد و الگوی جامع پیشرفت و آبادانی را پیاده می‌کند.

علاوه بر فعالیت‌های متمرکز توسعه منطقه‌ای، بنیاد علوی در حوادث غیرمترقبه مانند کرونا و سیل، مسکن محرومین و معلولین، احداث و نوسازی مدارس مناطق محروم، احداث مراکز جامع سلامت در نقاط محروم، کمک به تغذیه مادران باردار محروم و حمایت از خانواده‌های پر نوزاد و نیز فعالیت می‌کند.

بنیاد علوی برای استفاده از ظرفیت عظیم تشکل‌های مردمی و نیروهای جوان مومن انقلابی، با پایه‌گذاری «مرکز حرکت های مردمی و جهادی»، در راستای یکی از ماموریت‌های مهم خود گام مهمی برداشته است و به عنوان حامی نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) در نظر دارد از محصولات و خدمات عرضه شده در این نمایشگاه در راستای تحقق اهداف عالیه خود استفاده نماید.

شایان ذکر است نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) در حوزه‌های مسکن و زیرساخت‌های توسعه روستایی، کشاورزی، دامپروری و شیلات، ماشین‌آلات کوچک‌مقیاس، سلامت، بهداشت و توانبخشی و همچنین فناوری‌های آموزشی برگزار می‌شود و شرکت‌های دانش بنیان ایرانی با حضور در این نمایشگاه، به عرضه محصولات و توانمندی‌های خود در این حوزه‌ها می‌پردازند.

گفتنی است نخستین نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا (آبادیران) از تاریخ 23 الی 25 خرداد ماه 1402 در محل تهران، مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد. همچنین در طول سال به صورت نمایشگاه مجازی از طریق وبسایت نمایشگاه به نشانی abadiranexpo.ir در دسترس عموم قرار دارد. به منظور ثبت نام در این نمایشگاه می‌بایست به لینک ثبت نام مراجعه نموده و نسبت به تکمیل اطلاعات خود با توجه به راهنمای ثبت نام اقدام نمائید.

لینک کوتاه: