خبر

خانه > اخبار > حضور ۲۴ شر‌کت جهاد دانشگاهی در آبادیران
حضور ۲۴ شر‌کت جهاد دانشگاهی در آبادیران
26 خرداد 1402

حضور ۲۴ شر‌کت جهاد دانشگاهی در آبادیران

حسن مسلمی نائینی رییس جهاد دانشگاهی در حاشیه بازدید از نمایشگاه آبادیران طی سخنانی در جمع خبرنگاران، خدمت به مردم به ویژه مناطق محروم را  فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی برشمرد و گفت: بسیاری از فعالیت‌های فناورانه‌ای که در این نهاد اجرایی می‌شود، در راستای محرومیت‌زدایی است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیتهای فناورانه جهاد دانشگاهی در حوزه‌های روستایی و کشاورزی، سلامت، برق و الکترونیک، در راستای موضوع محرومیت‌زدایی تعریف شده است.

 مسلمی نائینی ادامه داد: در حال حاضر ۳ پارک فناوری توسط جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شده که در آنها ۵۰۰ شرکت مستقر شده‌اند و در نمایشگاه آبادیران هم ۲۴ شرکت فعال در حوزه محرومیت‌زدایی از این پارک‌ها حضور دارند.

وی با اشاره به دستاوردهای این شرکت‌ها یادآور شد: فناوری، یکی از عوامل موثر در محرومیت‌زدایی است و در صورتی که در حوزه مهارت‌آموزی و اشتغال، از فناوری‌های نوین استفاده شود، درآمد مردم چندین برابر خواهد شد.

مسلمی نائینی یادآور شد: موضوع دستگاه ریسندگی یکی از موضوعاتی است که می توان با فناوری متحول کرد. در حال حاضر در روستا به روش‌های سنتی، اقدام به ریسندگی نخ می‌شود، ولی اگر دستگاه فناورانه در این زمینه استفاده شود، موجب افزایش انگیزه و درآمدزایی برای روستاییان خواهد شد.

نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) را با  هدف کمک به توسعه مناطق محروم از طریق معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات‌ این شرکت ها جهت محرومیت‌زدایی به همت معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با مشارکت "بنیاد مستضعان" ، "کمیته امام خمینی" و ستاد اجرایی فرمان امام" از 23 الی 25 خردادماه در محل مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

لینک کوتاه: