خبر

خانه > اخبار > تشکیل استارتاپ‌های دانش‌آموزی
تشکیل استارتاپ‌های دانش‌آموزی
23 خرداد 1403

تشکیل استارتاپ‌های دانش‌آموزی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به همکاری‌های شکل گرفته با معاونت علمی گفت: در راستای این همکاری، استارتاپ‌های دانش‌آموزی شکل خواهند گرفت.

به گزارش دبیرخانه برنامه ملی آبادیران و به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، علی آقامحمدی در افتتاحیه دومین نمایشگاه آبادیران با بیان اینکه در حوزه توانمندسازی، سرمایه گذاری‌های زیادی صورت گرفته است، گفت: برای اجرای گام دوم انقلاب نیاز به تحول داریم و برای تحقق آن نمی‌توانیم بدون جهش، حرکت کنیم.

وی افزود: در حال حاضر، کشور پنجره باز جمعیت ۲۵ ساله را در پیش رو دارد که همه سرمایه‌گذاری‌ها برای آنها انجام شده است و اگر از این فرصت بهره‌برداری نکنیم به سرعت با جمعیت پیر ۴۰ ساله مواجه خواهیم شد؛ از این رو اکنون بهترین امکان را از نظر نیروی انسانی داریم.

آقا محمدی با اشاره به سند ۱۴۰۴ با تاکید بر اینکه اجرای این سند در سال آینده به پایان می‌رسد، خاطرنشان کرد: سند ۱۴۳۰ را در دستور کار داریم ولی این سوال مطرح می‌شود که آیا ما برای تربیت نیروی جوان مسائلی چون هنر و ادبیات را مد نظر قرار داده‌ایم؟

رئیس ستاد محرومیت‌زدایی و توانمندسازی محلات کم برخوردار کشور با تاکید بر اینکه زمان برای ما بسیار مهم است، خاطرنشان کرد: براساس توافق‌نامه ای که با معاونت علمی منعقد کرده‌ایم طرحی ارائه شد که طی آن استارتاپ‌های دانش‌آموزی ایجاد می‌شود و از این مسیر دانش‌آموزان از ابتدا بر اساس علائق و استعدادهای خود در استارتاپ‌ها مشغول به فعالیت می‌شوند.

وی اضافه کرد: در این راستا اولین شتابدهنده‌ها را در استان‌های سیستان و بلوچستان، تهران و اصفهان را ایجاد کرده‌ایم تا دانش‌آموزان علاقه‌مند در این حوزه را مورد حمایت قرار دهند.