خبر

خانه > اخبار > تدوین برنامه ویژه ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته در جهت محرومیت‌زدایی در کشور
تدوین برنامه ویژه ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته در جهت محرومیت‌زدایی در کشور
30 خرداد 1402

تدوین برنامه ویژه ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته در جهت محرومیت‌زدایی در کشور

صادق صادق‌زاده دبیر ستاد توسعه فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی در جریان بازدید از نمایشگاه آبادیران ضمن اشاره به اهمیت برگزاری چنین رویدادهایی در حوزه توسعه فناوری های روز اظهار کرد: ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته به عنوان یکی از بازوهای فکری و اجرایی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان در راستای تحقق ماموریت های ستاد و درجهت محرومیت زدایی برنامه ویژه‌ای را تدوین کرده که به زودی ابلاغ و اجرا خواهد شد.

وی همچنین تصریح کرد: توسعه فناوری ساخت افزایشی در راستای نقش آفرینی در انقلاب صنعتی چهارم و کاربرد آن در مناطق محروم منجر به محرومیت‌زدایی پایدار در برخی از مناطق کشور می شود.

صادق زاده با اشاره به اهمیت فناوری های نوظهور و خصوصا ساخت پیشرفته اذعان کرد: در آینده نزدیک و با همت نهادهای مرتبط تلاش خواهیم کرد زمینه رشد و شکوفایی این مهم را فراهم کنیم.

دبیر ستاد فناوری‌های مواد و ساخت پیشرفته معاونت علمی افزود: مشاهده شرکت های فعال در نمایشگاه آبادیران که با مدل شبکه سازی نیروی کار در مناطق محروم و ساخت قطعات با فناوری ساخت افزودنی را در دستور کار خود دارند موجب دلگرمی و انگیزه مضاعف ما برای سرعت بخشیدن به طی این مسیر خواهد شد.

نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) طی روزهای ۲۳ تا ۲۵ خرداد در محل مصلی بزرگ امام خمینی (ره) و با مشارکت  ۲۸ دستگاه و نهاد دولتی و خصوصی فعال در زمینه محرومیت زدایی از جمله بنیاد مستضعفان، کمیته امداد امام خمینی(ره) و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) برگزار شد.

لینک کوتاه: