خبر

خانه > اخبار > بومی‌سازی کاتالیست‌هایی که در تولید بنزین استفاده می‌شود
تولید بنزین دانش بنیان
19 تیر 1403

بومی‌سازی کاتالیست‌هایی که در تولید بنزین استفاده می‌شود

یک شرکت دانش‌بنیان عضو پارک فناوری پردیس توانسته با بومی‌سازی محصولات فناورانه و کاتالیست‌های مورد نیاز صنایع، گام مؤثری در خودکفایی محصولات تحریمی بردارد.

به گزارش دبیرخانه برنامه ملی آبادیران به نقل از تسنیم، شرکت دانش‌بنیان توسعه دانش و فناوری ایلیا از شرکت‌های عضو پارک فناوری پردیس توانسته است با بومی‌سازی محصولات فناورانه و کاتالیست‌های مورد نیاز صنایع، گام موثری در خودکفایی محصولات تحریمی بردارد.

حمزه کازرونی؛ مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره فعالیت‌های این شرکت گفت: حوزه فعالیت این شرکت در تولید کاتالیست‌ها و مواد نانوساختار است که از سال ۱۳۸۹ فعالیت خود را آغاز کرده است. مأموریت شرکت، ورود در فناوری‌های سطح بالا در نانوفناوری است.

وی افزود: عمده محصولات تولیدی و فناوری‌های توسعه‌یافته در این شرکت دانش‌بنیان در اختیار چند شرکت محدود در جهان بوده که توسط متخصصان این شرکت بومی‌سازی شده است. به عنوان نمونه در حوزه کاتالیست‌ها، این شرکت بر روی کاتالیست‌های ریفرمینگ نفتا فعالیت داشته است که در تولید بنزین کاربرد دارد.

کازرونی ادامه داد: از دیگر محصولات جدید این شرکت می‌توان به نانوافزودنی سوخت دیزل اشاره کرد که جزو آخرین فناوری‌های افزودنی سوخت است و در اختیار یک شرکت آمریکایی بوده است که در داخل بومی‌سازی شده است.

مدیرعامل این شرکت در پایان از تولید لیسانس براساس فناوری ODH خبر داد که برای نخستین بار در جهان توسط این شرکت ایجاد شده است و برنامه‌ریزی جهت توسعه فناوری آن در مقیاس صنعتی در جریان است.

براساس این گزارش، این شرکت دانش‌بنیان از سال ۱۳۸۹ در پارک فناوری پردیس مستقر است و در زمینه تولید مواد نانو ساختار فعالیت دارد. این شرکت در بیست و یکمین اجلاس سالانه پارک فناوری پردیس توانست به عنوان شرکت برتر در حوزه توسعه فناوری و خلق نوآوری معرفی و مورد تقدیر قرار گرفت.