خبر

خانه > اخبار > به همت بنیاد ملی نخبگان، وزارت کشور و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری
گفتگو نخبگان
13 دی 1402

به همت بنیاد ملی نخبگان، وزارت کشور و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری

نخستین همایش ملی گفت‌وگوی نخبگان با شعار خیزش علمی برای حل مسائل کشور به همت بنیاد ملی نخبگان و وزارت کشور برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان و وزرات کشور با هدف تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز نخبگانی در سراسر کشور و به منظور گسترش تعامل سطوح مختلف حاکمیتی برای مشارکت اجتماعات نخبگانی در امور مسئله‌شناسی، آینده‌نگاری، تصمیم ‌سازی و برنامه‌ریزی، «نخستین همایش ملی گفت‌وگوی نخبگان» با شعار «خیزش علمی برای حل مسائل کشور» 18 دی‌ماه 1402 با حضور مسئولان لشکری و کشوری در محل وزارت کشور برگزار می‌شود.

در این همایش دبیران هیئت‌های اندیشه‌ورزی منتخب نظرات، نتایج اقدامات و یافته‌های خود را بیان و در نهایت از فعالان برتر این طرح تقدیر خواهد شد.

شایان ذکر است، نقش‌آفرینی نخبگان در حل مسائل کشور، تلاش در جهت رفع مسئله‌ها و چالش‌های پیش رو، بهره‌برداری از دانش و تفکر نخبگان در پیشبرد برنامه‌ها و اهداف استان‌ها و کمک به تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استانداری‌ها، از مهمترین اهداف طرح تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز نخبگانی در راستای مشارکت مردم در حکمرانی است.