خبر

خانه > اخبار > بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در آبرسانی به هزاران روستا
بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در آبرسانی به هزاران روستا
24 خرداد 1402

بهره‌گیری از توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان در آبرسانی به هزاران روستا

این توافقنامه همکاری در نخستین روز نمایشگاه آبادیان بین مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری امضا شد.

میثم جعفرزاده، مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با اشاره به این توافقنامه گفت: مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو با شروع دولت سیزدهم با برنامه آبرسانی به 10 هزار روستا آغاز به کار کرده است. امروز در این نمایشگاه توافقنامه ‌ای را با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری امضا کردیم تا در مسیر آبرسانی از توانمندی‌‌ها و نوآوری‌های شرکتهای دانش بنیان و زیست بوم فن‌آوری‌ استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: این توانمندی‌ها چه در حوزه منابع آب، چه در حوزه خطوط انتقال و توزیع، چه در حوزه ایستگاه پمپاژ مخازن و چه در زمینه موادهای شیمیایی که در حوزه آب شیرین کن‌ها می‌توانیم از آنها استفاده کنیم را شامل می‌شود. 

وی در ادامه گفت: در این راستا توافقنامه‌ای را امضا کردیم تا بتوانیم از وحدت نظر و وحدت رویه‌ای که در بین این دو مجموعه وجود دارد، برای رونق اقتصادی استفاده کنیم. قطعا این تفاهمنامه در اشتغالزایی و رونق اقتصادی تاثیرگذار خواهد بود، زیرا  اکنون جهاد آبرسانی بزرگترین پروژه عمرانی به لحاظ گستردگی کار در کشور است.

مشاور وزیر و رئیس مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو  افزود: بیش از ده هزار روستا به عنوان جامعه هدف قرار گرفته است و کاملا قابلیت این را داریم که همه ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان این حوزه را در  مجموعه داشته باشیم.

لینک کوتاه: