خبر

خانه > اخبار > ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی در ۱۰ ماهه سال‌جاری به همت بنیاد برکت
بنیاد برکت
05 اسفند 1402

ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی در ۱۰ ماهه سال‌جاری به همت بنیاد برکت

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش دبیرخانه برنامه ملی آبادیران، به نقل از مهر، مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ایجاد ۷۰ هزار طرح اشتغالزایی در ۱۰ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

محمد ترکمانه مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، گفت: یکی از مأموریت‌های اصلی بنیاد برکت توانمندسازی مردم در مناطق کم برخوردار و ایجاد فرصت‌های شغلی در این مناطق است. با توجه به ضرورت موضوع امنیت غذایی در کشور در سال جاری طرح‌های اشتغال‌زایی متمرکز بر دو زنجیره سبز و آبی در زمینه‌های کشاورزی و آبزی‌پروری اجرا شد.

وی با بیان اینکه کار اصلی بنیاد برکت نظارت و کمک به فرآیند اشتغال‌زایی است، تصریح کرد: بنیاد فرآیند اشتغال‌زایی را به شبکه مجریان و تسهیل‌گران خود در سراسر کشور و حلقه‌های میانی که متشکل از مردم هستند سپرده است.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکید کرد: در جلسه شورای عالی اشتغال کشور با حضور ریاست محترم جمهور مقرر شد که بنیاد برکت با توجه زیرساخت‌های موجود در حوزه توانمندسازی در مناطق کم‌برخوردار، ۱۰۰ هزار طرح اشتغالزایی را ایجاد کند. بنیاد برکت در ۱۰ ماهه نخست امسال با کمک شبکه هزار نفری مجریان و تسهیل‌گران خود که از مردم هستند و در مناطق محروم و روستایی سراسر کشور خدمت می‌کنند توانسته، ۷۰ هزار طرح اشتغال‌زایی را ایجاد کند.

مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) خاطرنشان کرد: با سرعت خوبی که در موضوع اشتغال‌زایی وجود دارد تا پایان سال ایجاد ۱۰۰ هزار طرح اشتغالزایی عملیاتی خواهد شد و تعهد بنیاد برکت در زمینه اشتغالزایی در کشور محقق خواهد شد. تمرکز بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ع) پیشرفت مناطق کم‌برخوردار با تمرکز بر روستاها، حاشیه شهرهای بزرگ و شهرستان‌های کوچک است.