خبر

خانه > اخبار > انعقاد بیش از ۱۸۰ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه آبادیران
انعقاد بیش از ۱۸۰ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه آبادیران
26 خرداد 1402

انعقاد بیش از ۱۸۰ تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری در نخستین نمایشگاه آبادیران

حمیدرضا شکری، عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه نخستین دوره نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت‌زدا(آبادیران) گزارشی از روند فعالیت‌ها و دستاوردهای  نمایشگاه ارایه داد.
 
وی گفت: در این دوره بیش از ۸۰ نفر از  مدیران دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حکومتی از نمایشگاه بازدید کردند.
 
وی گفت: علاوه بر تفاهم‌‌نامه‌ها و قراردادهای اعلام شده از سوی شرکتها که بیش از ۱۸۰ عنوان بوده چند توافق‌نامه‌ همکاری مشترک بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نوسازی مدارس،  صندوق کارآفرینی امید، مرکز جهاد آبرسانی وزارت نیرو، بنیاد علوی، کمیته امداد امام و   معاونت اشتغال وزارت کار  امضا شده است.
 
شکری در ادامه بیان کرد: بیش از ۶۰ توافق‌نامه‌ همکاری مشترک به ارزش هزار و ۸۰ میلیارد ریال بین بنیاد علوی و موسسه دانشمند با شرکتهای دانش بنیان امضا شده است. 
 
دبیر نمایشگاه آبادیران افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) هم دو تفاهم نامه   همکاری مشترک در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان و 40 مورد تفاهم‌نامه با کارفرمایان برای به کارگماری مددجویان در مشاغل دانش بنیان، فناور و خلاق امضا کرده است. 60 مورد تفاهم هم با راهبران شغلی در حوزه دانش بنیان، خلاق و فناور در این دوره از نمایشگاه صورت گرفته است
 
وی افزود:‌ توافق‌نامه‌های همکاری مشترک بنیاد احسان نیز در دو بخش قرارگاه نوآوری (هشت تفاهم‌نامه و سه قرارداد) و قرارگاه عدالت‌آموزی ( 10 تفاهم‌نامه) به ارزش 30 میلیارد ریال منعقد شده است.
 
دبیر اولین دوره نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا ادامه داد: در نمایشگاه 22 نشست و پنل علمی و گفت‌و‌گو برگزار شد. همچنین 450 شرکت‌کننده در این نمایشگاه حضور داشتند.
 
وی در پایان با اشاره به برنامه‌ ملی آبادیران که برگزاری این نمایشگاه نقطه شروع آن بود گفت: این برنامه ملی علاوه بر نمایشگاه سالانه شامل برگزاری جایزه ملی آبادیران، نمایشگاه مجازی آبادیران، سامانه تامین مالی جمعی برنامه‌های ملی آبادیران، تعامل و هم‌افزایی بین دستگاهی، تهیه کتابچه‌ فناوری‌ها و محصولات محرومیت‌زدا، تشکیل دبیرخانه دائمی برنامه ملی آبادیران و تولید مستندات آبادیران است.

لینک کوتاه: